Akár 100-150%-os haszonnal is dolgozhatnak azok a magyar webshopok, amelyek egyszerűen csak továbbértékesítik a külföldi webáruházak termékeit. Akit nem zavar, hogy a magyar weboldalnak szavazott bizalom hosszabb szállítási időt és akár jelentősen magasabb árat eredményez már csak azon kell elgondolkodnia, vajon milyen szavatosságra és jótállásra, illetve ügyfélszolgálatra számíthat. A penzcentrum.hu cikke alapos összefoglalóját adja a jelenségnek, ajánljuk a weben vásárlók figyelmébe.
Sokan tartanak a külföldi webshopoktól, és inkább hazai oldalakon vásárolnak. Pedig rengeteg olyan netes "kereskedő" van, aki pusztán azon keres 100-150 százalékot, hogy helyettünk megrendeli a terméket Kínából vagy az USA-ból. Számtalanszor fordul elő, hogy ugyanazt az árut megtaláljuk a magyar oldalakon kétszer annyiért, mint amennyiért külföldről házhoz is hoznánk nekünk. Ráadásul a hazai árus, aki valójában csak közvetít, semmilyen garanciát nem vállal a pénzünkre. A Pénzcentrum.hu utánajárt, hogyan spórolhatunk akár tízezreket online vásárlásaink során. Cikkünkből az is kiderül, hogy a pénzügyőrök mire is figyelnek a vámvizsgálat során.
Dinamikusan fejlődik hazánkban is az internetes kereskedelem. Egyre többen döntenek úgy, hogy egy-egy terméket online rendelnek meg. Közülük is mind több felhasználó vásárol más országokból. A GfK által egy közelmúltban publikált felmérés szerint az online vásárlóknak már 20 százaléka szokott külföldi oldalakról rendelni, hét százalékuk pedig inkább csak ezeket a webshopokat részesíti előnyben. Elsősorban a kedvezőbb árak és a szélesebb választék miatt döntenek úgy, hogy akár több ezer kilométerről szállíttatják házhoz a kiszemelt árut. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) lapunknak küldött tájékoztatása is alátámasztja ezt a növekvő tendenciát. A csomagküldemények száma az elmúlt egy-két év viszonylatában dinamikusan emelkedő tendenciát mutat, amely jelenleg havi több tízezer küldeményt jelent - és ezek csak az EU-n kívülről érkező csomagok. A feladó országok jelentős hányadát a távol-keleti országok teszik ki, valamint az USA is jelentős részt képvisel - tette hozzá a Vámhivatal.
A cikket a penzcentrum.hu beleegyezésével közöltük. Amennyiben az olvasottak alapján a vásárlással, promóciós szabályozással, adatvédelemmel kapcsolatban szeretne tájékozódni, ajánljuk figyelmébe a Jogszabályok, és a Gyakori kérdések menüpontot. További kérdések esetében e-mailben vagy telefonon is szívesen válaszolunk kérdéseire.
,GVH ,adathalász ,adatkezelés ,adatvédelem ,bírság ,bűntetés ,csalás ,csalók ,direkt és interaktív marketing szövetség ,facebook ,fogyasztó ,nyereményjáték ,online vásárlás ,promóció ,spam ,személyes adatok ,tisztelt vásárló program ,webshop ,átverés ,